رفاه اجتماعی

[av_section min_height=’custom’ min_height_px=’350px’ padding=’default’ shadow=’no-border-styling’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=” bottom_border_style=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=’http://www.nobleimmigration.com/wp-content/uploads/layerslider/LayerSlider-5-responsive-demo-slider/bg51.jpg’ attachment=’3570′ attachment_size=’full’ attach=’scroll’ position=’center center’ repeat=’stretch’ video=” video_ratio=’16:9′ overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”][/av_section]

[av_section min_height=” min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

رفاه اجتماعی

کیفیت بالای زندگی در کانادا یکی از دلائلی است که ایرانیان را به این کشور جذب می کند. کانادا از نظرشاخص پیشرفت اجتماعی رتبه دوم و از نظر فرصتهای زندگی رتبه نخست را در میان تمامی کشورهای جهان دارد. شهرهای کانادا همواره در لیست بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی قرار می گیرند و کشور کانادا از نظر آمار جرم و جنایت نیز آمار بسیار پایینی در مقایسه با امریکا دارد. امنیت بالای کشور کانادا و برخورداری از ثبات سیاسی و اقتصادی، این کشور را در زمره یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا قرار داده است.

در کانادا فرانسه و انگلیسی زبانهای رسمی این کشور هستند، اما زبانهای کشورهای دیگر نیز بسیار رایج است. در کانادا کسی مشکل نژاد و رنگ پوست ندارد و همه به کانادایی بودن و مهاجر بودن خود افتخار می کنند. حق آزادی بیان توسط حکومت کانادا با  دقت پاس داشته می شود و این آزادی جامعه را به سمت صلح و آرامش حرکت می دهد.

هر ساله هزاران مهاجر از سراسر دنیا وارد خاک کانادا می شوند. کشور کانادا با پذیرش فرهنگهای مختلف و احترام به دین ها، آئین ها و سنن های متفاوت، فضای امنی فراهم می کند تا همه مردم دنیا با هر زمینه فرهنگی، قومی و دینی در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشند و احساس کنند که کانادا خانه دوم آنهاست و ارزشهای قومی و فرهنگی آنها مورد تأیید و احترام است. شهروندان کانادایی با در دست داشتن پاسپورت کانادایی امکان مسافرت به 173 کشور دنیا را دارند بدون اینکه نیاز به دریافت ویزا از این کشورها داشته باشند.

بیمه درمانی دولتی در کانادا رایگان است و پوشش بسیار خوبی در ایالتهای مختلف کانادا دارد. با برخورداری از این بیمه، مردم برای بستری در بیمارستان و خدمات پزشکی و درمانی هزینه ای نمی پردازند و بیمه شدگان تنها برای خرید دارو باید هزینه بپردازند. بیمه بیکاری در کانادا نیز اهمیت قابل ملاحظه ای دارد. به دلیل برخورداری از بیمه بیکاری، در صورت از دست دادن شغل، بیمه شدگان تا به دست آوردن شغل جدید و در محدوده زمانی مشخص، متحمل فشار اقتصادی و روانی کمتری می شوند.

بر اساس آمار رسمی دولت کانادا، تعداد ایرانیانی که در سال ۲۰۱۵ ویزای مهاجرت به کانادا دریافت کرده اند تعداد  ۱۱۶۷۰ نفر بوده است. همین آمار برای سال ۲۰۱۶ تعداد ۶۴۸۵ نفر، و در نه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ تعداد ۱۵۳۰ نفر از ایرانیان ویزای مهاجرت به کانادا دریافت کرده اند.

[/av_textblock]
[/av_section]